Tel.: +36-70-384-0808

Bemutatkozás

2017 évi Vasi Terepfutó Sorozat

Hahó ,új év és újra itt vagyunk !!

Ziskó Balázs, a Kőszegi Kerékpáros Egyesület és két szombathelyi tájfutó, Maricsné Jávorics Éva és Juhász Júlia, a Vasi Terepfutó Sorozat rendezőgárdája szívből reméli, hogy az elképzelés és a lelkesedés, valamint a példaszerű együttműködés nyomán sokak számára  sikerül nagyszerű futóélményeket szerezni.

Reméljük, sikeres lesz a nyolc versenyből álló, változatos terepeken zajló, egész íven átívelő sorozat.

Főbb támogatók:

Versenyidőpontok:

január 22.                   6.Karankó Olad                           Szombathely            pipa
február 5.                    7.Karankó Király Sportcentrum     Szombathely            pipa
február 25                   1.Pinka-Extrem                           Felsőcsatár              pipa
április 9                       6.Írottkő hillclimb                        Rattersdorf               pipa
május 21                     1.SzentgottHARD                       Szentgotthárd          pipa
június 18                     1. DozmaTrail                             Dozmat    VÁLTOZÁS !!! elmarad !!!
augusztus 12 szombat.  3.  Bagoly Éjszakai                      Kőszeg      SZOMBAT !!!
október. 1 .                  35.Írottkő futóverseny                  Kőszeg

A sorozat minden fordulóját pontozzuk és a záró fordulón a 35.Írottkő futáson lesz a pontverseny dobogósainak jutalmazása.

Pontszámítás módszere:

A kategóriák győztesei az adott kategória maximumpontját kapják (rövid távon 100, közepes távon 150, hosszú távon 170 pontot). A többi versenyző a kategória győztes idejéhez viszonyított hátrányának megfelelően kap pontot. A győztes időnek megfelelő időért természetesen a kategória maximumpontja jár, a legjobbhoz viszonyítva 50%-os, vagy nagyobb hátrányért pedig 0 pont. A köztes pontszámokat a hátrány és a győztes idő arányaiból számoljuk, egyenesen arányosítva a pontszámokat a hátrány alapján. Ennek képlete:

Pontszám = (1 - 2 x hátrány / győztes idő) x kategória maximumpontja

Amennyiben a hátrány meghaladja a győztes idő 50%-át, a versenyző negatív pontszám helyett 0 pontot ér el. A pontszámokat egész számra kerekítve közöljük és tartjuk nyilván. A végső pontszámot a 10 futam során elért 5 legmagasabb pontszám összege adja.

Az értékelésnél nemek és korosztályok szerint értékeljük külön a kategóriákat, a különböző távokat viszont együtt díjazzuk !!

A pontverseny állását a csatolmányokban találjátok.